ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2495255
*
nr 249 5255
Spegel
(sk), H.132
Utrop:
100 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juni 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/6 15:14:59
1
300 kr
15/6 21:47:51
2
250 kr
15/6 21:48:25
2
350 kr
16/6 15:33:40
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 249 5255
Spegel
(sk), H.132
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juni 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/6 15:14:59 | 1 | 300 kr |
15/6 21:47:51 | 2 | 250 kr |
15/6 21:48:25 | 2 | 350 kr |
16/6 15:33:40 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53